Informacje bieżące

Zaproszenie na webinar dotyczący praw autorskich 27.08.2020 09:21

Jesteś muzykiem, fotografem, artystą, naukowcem? Napisałeś artykuł albo książkę? Zaproponowano ci rolę w filmie? Znajdujesz swój artykuł, fotografię, utwór podpisaną nie swoim nazwiskiem? Albo swoje zdjęcie w czyjejś reklamie?

Nigdy nie wiadomo, kiedy może ci się przydać wiedza z zakresu prawa autorskiego. Ale prawo ma to do siebie, że jest napisane językiem, który rzadko kto rozumie. No może z wyjątkiem prawnika, a on też mówi trochę innym językiem, bo przecież dla zwykłego człowieka, co to za różnica między zwłoką, a opóźnieniem? A gdyby tak prawnik i muzyk mówił o prawie autorskim?

Zapraszamy na charytatywny webinar nt. praw autorskich, który odbędzie się 9 września 2020 r. o godzinie 10.00.

W ramach webinaru zostaną poruszone podstawowe kwestie dotyczące praw autorskich i pokrewnych: od definicji utworu, przez kwestie dotyczące dozwolonego użytku, umów, prawa do wizerunku, po roszczenia w przypadku ich naruszenia - a wszystko to z naciskiem na praktyczne zastosowanie.

Szkolenie poprowadzi Adam Łona Zieliński, szczeciński raper, który w duecie z Webberem wydał 6 albumów, ale także prawnik praktykujący w jednej ze szczecińskich kancelarii. Na co dzień zajmuje się prawem własności intelektualnej i współpracuje z agencjami reklamowymi, wydawnictwami, spółkami z branży IT, sporadycznie również twórcami.

Organizujemy webinar nt. praw autorskich, żeby wspomóc zbiórkę pomagam.pl/mamahania.

Cały przychód zostanie przekazany na rzecz Mamci.

Żeby wziąć udział w webinarze należy dokonać wpłaty przez stronę zbiórki pod adresem pomagam.pl/mamahania o wartości nie mniej niż 30 zł wraz z dopiskiem prawa autorskie oraz zarejestrować na stronie app.evenea.pl/event/prawnikitworca/

Uruchomiliśmy też licytacje na grupie Licytujemy dla Mamci! www.facebook.com/groups/2595607727417589