Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Agronomicznej 30.11.2021 22:18

Instytut Praktycznej Agronomii PROCAM planuje przeprowadzić konkurs wiedzy z zagadnień agronomii skierowany dla studentów kierunków rolniczych. Konkurs składa się z dwóch wykładów przeprowadzonych przez Doradców PROCAM.
Termin pierwszego wykładu planowany jest na styczeń/luty 2022 roku, termin drugiego wykładu na marzec/kwiecień 2022 roku,
w formie prezentacji na żywo oraz on-line.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Agronomicznej dla studentów odbędzie się w maju 2022 roku w Jastrzębiej Górze.
W finale wezmą udział drużyny reprezentujące zgłoszone uczelnie: czterech studentów oraz opiekun drużyny.

• Etap I - część pisemna, obejmuje rozwiązanie testu wiedzy agronomicznej,
  • Etap II - część ustna składa się z pytań otwartych i zamkniętych dotyczących wiedzy merytorycznej (diagnostyka chwastów,
    chorób i szkodników w uprawach rolniczych), a także podanie propozycji ochrony czy też nawożenia plantacji.

Po dwóch etapach konkursu zostanie wyłonionych 3 finalistów indywidualnych oraz 3 finalistów zespołowych.
Każdy uczestnik w obu etapach konkursu za udzielone odpowiedzi gromadzi punkty, które decydują o ostatecznym miejscu zajętym w konkursie.
Dla finalistów zostały przygotowane atrakcyjne nagrody rzeczowe.