Informacje bieżące

Przedłużony termin składania zgłoszeń do konkursu Innovation Prizes organizowanego przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii 23.04.2020 10:49

10 maja 2020 roku upływa termin składania wniosków do konkursu dla startupów z sektora rolno-spożywczego o nazwie Innovation Prizes organizowanego przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii, sektor żywności (EIT Food).

Masz startup z branży rolno-spożywczej na wczesnym etapie rozwoju? Posiadasz innowacyjny produkt lub usługę, które mogą przekształcić sektor rolno-spożywczy? Aplikuj o udział w programie Innovation Prizes i otrzymaj nawet do 25 000€!
EIT Food (Europejski Instytut Innowacji i Technologii, sektor żywności) realizuje misję przekształcenia europejskiego systemu żywnościowego tak, aby był lepszy zarówno dla ludzi, jak i planety. Właśnie dlatego powstały Innovation Prizes – konkurs, w którym nagradzani są przedsiębiorcy i startupy na wczesnym etapie rozwoju. Jego celem jest wspieranie rozwoju nowych produktów i usług, które mogą pomóc w przekształceniu naszego systemu rolnego i żywnościowego w zdrowszy, bardziej zrównoważony i godny zaufania.

Wybrane startupy będą miały szansę rywalizować w polskim finale i wygrać 1000€, 3000€ lub 5000€. Oprócz nagród pieniężnych uczestniczące startupy skorzystają z dostępu do inwestorów, wysokiej jakości szkoleń oraz naszej społeczności mentorów i ekspertów branżowych.

Konkurs zakończy się Wielkim Finałem, podczas którego zdobywcy 1. nagrody ze wszystkich 17 krajów będą walczyć o trzy nagrody główne: 10 000€ i 15 000€ oraz 25 000€.

Więcej informacji na temat dotacji, kwalifikujących się krajów i regionów oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie bit.ly/385V9oN.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z liderką projektu Yulią Bodnar (yulia.bodnar@eitfood.eu).