Biblioteka Wydziałowa

ul. Papieża Pawła VI 1, pokój 109, parter
tel. 91 449 6227
e-mail: biblsrodowisko@zut.edu.pl

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1500

Dyżury w soboty zjazdowe w godzinach od 1000 do 1400 w dniach: 18.11.2023 r., 02.12.2023 r., 13.01.2024 r.

Miło nam poinformować, że Biblioteka Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oferuje użytkownikom możliwość wykonania wydruku za pomocą samoobsługowej drukarki ZECCER. Przyjazny, intuicyjny system umożliwia wydruk dokumentów przez smartfon, komputer czy tablet. Pliki do wydruku można przesłać zdalnie, a odebrać w godzinach pracy biblioteki.

Usługa jest odpłatna jej koszt wynosi 25 gr za 1 stronę A4. Płatności można dokonać kartą, e-przelewem lub blikiem.

Strona Zeccer

 Jak to działa? Wejdź na zeccer.p, wybierz drukarkę i załącz pliki na serwer. Opłać zlecenie Blikiem, kartą lub e-przelewem. Naciśnij "DRUKUJ" i odbierz dokumenty.

Zasady korzystania ze zbiorów:

  1. Aby wypożyczyć książki z Biblioteki należy posiadać ważną Elektroniczną Legitymację Studencką (ELS) lub Elektroniczną Legitymację Doktoranta (ELD) oraz aktywne konto biblioteczne. Do zwrotu książek ten dokument nie jest wymagany.
  2. Użytkownicy mogą korzystać z komputerów, czytelni i księgozbioru w wolnym dostępie.
  3. Wypożyczenia zbiorów dokonuje się bezpośrednio na miejscu.
  4. Istnieje również możliwość dokonania rezerwacji książek za pośrednictwem systemu bibliotecznego ALEPH. Książki można odebrać po otrzymaniu mailowego potwierdzenia realizacji zamówienia, jednak nie później niż do 2 dni - po tym terminie zamówienie zostaje anulowane.
  5. Przedłużenia wypożyczonych zbiorów można dokonać osobiście lub drogą elektroniczną (e-mail: biblsrodowisko@zut.edu.pl , telefon 91 449 6227).
  6. Pozostałe szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki można znaleźć na stronie Biblioteki Głównej ZUT.