Rolnictwo

 • mgr inż. Barbara Amroży
  Barbara Amroży na tle pola uprawnego

  Pracuje jako główny agronom na terenie Polski w Yara Poland Sp. z o.o. będącej przedstawicielem jednego z największych światowych koncernów chemicznych - Yara International ASA z siedzibą w Oslo (Norwegia), lidera międzynarodowego rynku nawozowego.
 • mgr inż. Maciej Chabier
  Zdjęcie przedstawia postać Macieja Chabiera na tle pola uprawnego
  Prowadzi rodzinne nowoczesne gospodarstwo rolne ukierunkowane w całości na produkcję roślinną. Jego przygoda z rolnictwem zaczęła się na długo przed studiami, ponieważ już od najmłodszych lat zdobywał doświadczenie w rodzinnym gospodarstwie. Ta praca stała się dla niego wielką pasją. Dzięki studiom i zdobytemu doświadczeniu wyspecjalizował się w nowoczesnych technologiach uprawy i siewu, chemicznej i integrowanej ochronie roślin, precyzyjnym nawożeniu upraw w oparciu o badania gleby i wyliczone plany nawożenia, mechanice ciągników, kombajnów, maszyn i urządzeń, mechatronice, elektronice, systemach nawigacji i prowadzenia równoległego za pomocą GPS, a także w konfiguracji systemów komunikacji między maszynami ISOBUS i Non-ISOBUS. Świadczy usługi w zakresie doradztwa rolniczego i prac polowych. Dzięki temu, że jego praca jest jednocześnie jego pasją, czuje się spełniony i ma nieustanną motywację do nauki i rozwijania się.
 • dr inż. Dariusz Dojss
  Postać Dariusza Dojssa

  Doktor nauk rolniczych. Pracuje jako główny specjalista ds. rozwoju Segmentu Agro w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.
 • dr inż. Grzegorz Hury
  Grzegorz Hury na polu obsianym zbożem
  Doktor nauk rolniczych i wieloletni nauczyciel akademicki. Aktualnie Dyrektor Zakładu Doświadczalnego w Boninie wchodzącego w skład grupy IHAR - Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy.
 • mgr inż. Krzysztof Ławrenowicz
  Krzysztof Ławrenowicz na tle pola uprawnego

  Właściciel Nasiona Ławrenowicz, gospodarstwa nasiennego znajdującego się pomiędzy Słupskiem a Koszalinem.