Architektura krajobrazu

  • mgr inż. arch. kraj. Łukasz Frąckowiak
    Zdjęcie mgr inż. arch. kraj. Łukasza Frąckowiaka

    Od roku 2008 r prowadzi pracownię projektową pod marką ‘Landscape Design’. Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni. Członek stowarzyszeń IFLA oraz SAK. Zrealizował dziesiątki projektów prywatnych i publicznych terenów zielni oraz dachów zielonych. Specjalizuje się w zadaniach na pograniczu inżynierii i architektury krajobrazu. Podejmuje się zadań trudnych i niestandardowych. Pełni funkcję Inspektora Nadzoru Dendrologicznego na prestiżowych miejskich inwestycjach. Posiada cenne doświadczenie w prowadzeniu i wykonaniu projektów na terenach miejskich oraz objętych ochroną konserwatorską.
  • mgr inż. arch. kraj Aneta Kluba i mgr inż. arch. kraj. Agnieszka Siewierska
    Postacie Anety Kluby i Agnieszki Siewierskiej na tle drzew i budynku

    Od 2021 roku prowadzą pracownię projektowania ogrodów „Zielone na wymiar”. Na swoim koncie mają dziesiątki projektów ogrodów przydomowych oraz projekty publicznych terenów zieleni. Laureatki konkursów w dziedzinie architektury krajobrazu. Ich motto to: „Piękny ogród na miarę Twoich potrzeb”.
    W swoich projektach stawiają człowieka na pierwszym miejscu. Pokazują, że ogród powinien mu służyć - może w nim odpoczywać, a nie tylko pracować.
  • mgr inż. arch. kraj. Wiktor Kłyk
    Wiktor Kłyk na tle roślin liściastych
    Od 2010 roku właściciel biura Klyk Landscaping. W 2020 roku nominowany do finału festiwalu  Moscow Flower Jam. Laureat drugiego miejsca w konkursie Slant Award 2015 i Zieleń to Życie 2013 oraz wyróżniony w Malta Festival . Ogrody jego projektu są publikowane
    w magazynach branżowych (Exterieurs 2018, Terrassi 2017,  Private Vohntreume 2018, Catch-Sketch Archi 2019, The Mansionisti 2021).
    Autor projektów ogrodów na świecie (Palo Alto 2015, Helsinki 2018, Berlin 2017, Sofia 2020) oraz wielu ogrodów w Polsce.
    Motto: '' Rośliny traktuję jak malarz farbę. Rozrzucam ją spontanicznie po płótnie. W twórczym procesie dodając barwy główne
    i uzupełniające. Łączę paradoksy, które nie mogą mieć miejsca w naturze. 
    Ogród to moja interpretacja otaczającego świata''.
  • mgr inż. arch. kraj. Marta Safader
    Postać Marty Safader na szarym tle
    Od roku 2011 prowadzi pracownię projektową pod marką ‘PESTKA’. Zrealizowała dziesiątki projektów prywatnych i publicznych terenów zielni. Od 2021 roku wdraża zmiany w polityce miejskiej wobec zieleni, pełniąc funkcję Ogrodnik Miasta Szczecin.  W swojej pracy szuka punktu styczności między różnorodnością i spontanicznością natury a ludzkim zamiłowaniem do ładu.