Microsoft Imagine

Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie jest uczestnikiem programu Microsoft Imagine. Oprogramowanie, dostarczone w Microsoft Imagine, może być instalowane na dowolnej liczbie komputerów jednostki. Może być jednak wykorzystywane wyłącznie niekomercyjnie, w celu projektowania i prowadzenia zajęć oraz do badań naukowych. Studenci oraz nauczyciele Wydziału mogą pobierać oraz instalować oprogramowanie na swoich komputerach osobistych.

Wykaz oprogramowania dostępnego w ramach licencji Microsoft Imagine jest przedstawiony na stronach firmy Microsoft.

Bezpłatne techniczne kursy on-line znajdują się na stronach Microsoft Virtual Academy.

Sklep oraz spis oprogramowania wchodzącego w skład Microsoft Imagine są dostępne pod adresem:

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Microsoft Imagine Premium

Najczęściej zadawane pytania

Oprogramowanie jest dostępne w wersjach: dla pracowników, studentów oraz dla laboratorium. W wersji laboratoryjnej oprogramowanie po wpisaniu odpowiedniego klucza nie wymaga autoryzacji na serwerze Microsoftu, a co za tym idzie umożliwia przy pomocy jednego klucza zainstalowanie oprogramowania na wszystkich komputerach laboratoryjnych Wydziału. Wersja dla pracowników i studentów wymaga natomiast autoryzacji.


Zasady dystrybucji kluczy i oprogramowania dla studentów wydziału

Każdy student studiujący na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa jest lub będzie uczestnikiem programu Microsoft Imagine.

Aktywacja lub reaktywacja kont w systemie odbywa się po ustaleniu list studentów. Odbywa się to automatycznie, a każdy użytkownik, którego dane logowania zostały utworzone lub zmodyfikowane dostaje powiadomienie e-mail.

Na adres email z domeny ZUT student nie mający dostępu do programu otrzymuje na początku roku akademickiego wiadomość z danymi dostępowymi do serwisu firmy Microsoft, w którym może zamówić oprogramowanie

Przy pierwszym logowaniu należy wybrać Forgot username or password? (Zapomniałeś loginu lub hasła?), na adres poczty ZUT zostanie przysłana instrukcja odzyskania (utworzenia) hasła

Student zamawia oprogramowanie (serwis działa na zasadzie sklepu internetowego w j. angielskim)

Klucze aktywacyjne do produktów dostępne są po zalogowaniu do serwisu w sekcji „Your Account”

Nośniki instalacyjne w postaci plików ISO należy pobrać z serwisu firmy Microsoft stosując opisaną tam procedurę i oprogramowanie do ich deszyfracji.


W skrócie:

  1. Adres email musi pochodzić z domeny ZUT. 
  2. Z programu Microsoft Imagine można uzyskać oprogramowanie firmy Microsoft używane podczas zajęć dydaktycznych na wydziale.
    UWAGA! Program Microsoft Imagine nie obejmuje Microsoft Office.
  3. Każdy z programów dostępnych w ramach Microsoft Imagine użytkownik ma prawo zainstalować na jednym komputerze (Na dany system operacyjny otrzymujecie Państwo TYLKO JEDEN KLUCZ LICENCYJNY, działający na jednym stanowisku. NIE MA możliwości otrzymania większej ilości kluczy, w tym samym czasie, na dany produkt.)
  4. Aby instalacja systemu operacyjnego uzyskanego z programu Microsoft Imagine była legalna musi być na nim zainstalowane oprogramowanie narzędziowe uzyskane z tego programu.
  5. Microsoft Windows 7 można zainstalować jednorazowo. Zalecamy wykonanie obrazu dysku ze świeżo zainstalowanym systemem.Informacji o programie Microsoft Imagine udziela dr inż. Krzysztof Matuszak email: krzysztof.matuszak@zut.edu.pl, telefon: 91 449 6199